Založ si blog

Poďakovanie z Trnavy

Týmto nevšedným spôsobom – oznamom chcem poďakovať pánovi doktorovi, oftalmológovi a očnému operatérovi, Jurajovi Horváthovi za vydarenú operáciu mojich očí, ktorej som sa nesmierne bála, a preto aj stále odkladala. Nad strachom som zvíťazila. Konečne moje oči videli a svietili lepšie.

Jeho pracovisko je na Poliklinike Družba na 1. poschodí v Trnave. Slúži nielen tunajším, ale prichádzajú za ním oční pacienti aj z okolitých dedín a miest od skorého rána. Pracuje s veľkým tímom zdravotníckych pracovníkov – sestier, aj s Mudr. H. Chrvalovou v modernej ambulancii.

Na zvedavé otázky, aký je, nech vám poslúžia moje odpovede: dochvíľny, prichádza do práce včas, skromný, nevznáša sa vo výšinách, nežiada pozdrav od svojich pacientov, ale ich on pozdraví svojím pozdravom „Vitajte“, lebo si ich váži. Má priateľskú povahu, na chodbe sa prihovára pacientom s úsmevom. Zrozumiteľnými otázkami pacienta sonduje, vysvetľuje, radí, pomôže. V práci nie je nervózny, ale pokojný. Bez namyslenosti, lebo je znalý príslovia „kto vysoko lieta, nízko padá“ a má vysokú inteligenciu. Práca pre neho nie je iba zamestnaním, ale povolaním a potešením. Jeho osoba si zaslúži samé superlatívy. Je to človek s veľkým Č, bez všakovakých manierov, nezaľúbený do svojho ega. Odkaz pre tých, ktorí sa boja očnej operácie: nebojte sa, je s lokálnou anestéziou – bez bolesti.

S odkazom vďaky

Antónia Korcová

Úprimné poďakovanie

30.07.2022

Po prechodenej chrípke ešte v r. 2000 mi ostalo choré srdce, dôsledky pociťujem ešte aj dnes ako 93 ročná. Rozhodla som sa vyhľadať za pomoci už vyliečených pacientov a iných múdrych ľudí, lekára s vysokým renomé. Našla som ho. Je to Mudr. Vladimír Maček, kardiológ. Cesta k nemu bola dlhá, trvala niekoľko týždňov. Chcem ho zviditeľniť aj touto cestou, ak vás [...]

Rusko, Ukrajina, Bielorusko, vojna

ONLINE: Scholz: Zelenskyj súhlasí, že nepoužije západné zbrane mimo Ukrajiny

05.02.2023 07:00, aktualizované: 07:24

Zbrane, ktoré dostane Ukrajina zo Západu, nebudú použité na ruskom území. Podľa nemeckého kancelára Scholza s tým súhlasí aj Zelenskyj.

tk, sdku, Dzurinda

Dzurinda sa núka márne. Lídri stredopravých strán si zatiaľ veria a majú aj obavy z osudu SDKÚ

05.02.2023 06:00

Volanie bývalého premiéra po spájaní zostáva zatiaľ nevypočuté.

Onkologické vyšetrenie

Slovensko má dáta staré desaťročie. Onkologickým pacientom má pomôcť projekt za 11 miliónov

04.02.2023 21:41

Projekt OnkoAsist má skrátiť pacientovi s podozrením na rakovinu cestu k liečbe z vyše 160 dní na 60.

Great White Shark  biely žralok

Žralok neznámeho druhu zabil v Austrálii 16-ročné dievča plávajúce v rieke

04.02.2023 19:55

Posledný smrteľný útok v austrálskej rieke bol zaznamenaný v roku 1960.

antoniakorcova

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 1721x
Priemerná čítanosť článkov: 861x

Autor blogu

Kategórie