Ľudová slovesnosť a moja tvorba XI.
15. júna 2025 16:39,
Prečítané 875x,
Antónia Korcová,
Nezaradené
Nepi Jano
Nepi Jano, nepi vodu,
ona ti je len na škodu,
napi sa ty trochu vína,
to je dobrá medicína.
Nepi Jano, nepi pivo,
od neho je nos nakrivo.
Aj keď stratíš pol rozumu,
upi si aj trochu rumu.
Nepi Jano slivovicu,
vykŕm veľkú mangalicu,
priprav všetkým hody, hody,
to sa patrí,
hodí, hodí.
Červené víno
Vínko, vínko, vínko červené,
kto ťa bude vínko píjať,
keď ja budem mašírovať,
vínko, vínko, vínko červené.
Záhadný kráľ
Bol raz jeden kráľ,
ktorý odmalička nerobil nič,
iba sa hral a hral.
Len čo vyšiel na ulicu,
šach hneď ukryl pod policu,
aby ho nik nechytal,
tak strašne sa chorôb bál.
Dožil až do sto rokov,
tisíc vraj do smrti urobil
toľko krokov,
čo by si iný netrúfal.
Bol to šachový kráľ,
menom svojím Ján Hovnivál.
Vnuk a marihuana
Môj najmladší vnuk začal drogovať
marišku menom Pink.
Teraz vidí čierne bielym
a opačne biele čiernym.
Rozozná kravu od býka?
Alebo býka od strýka?
Dopredu to nevie nik,
iba tisícročný mních.
Útek z väzenia
Utiekol som z väznice,
nechal som tam strevíce,
utiekol som bez gatí,
kto mi škodu zaplatí?
Boľavé uši
Dana, Danuška,
prečo ťa bolia ušká?
Pretože som nosila piercing stále,
dlho, dlho, neustále.
Pokračovanie nabudúce.
14.06.2026
Skákajúca gymnastka Gymnastka Róza vyskočila z požiarneho voza, zlomila si nohu, veľmi ju to bolí, pôjde rýchlo k doktorovi s príkazom: Neskákať z požiarneho voza, aby sa ti nezlomila aj druhá noha. Človek a televízor Človeče Boží, hýb sa, nevysedávaj toľko hodín denne pri televízore, potom u lekára stoneš, že ťa prdel bolí. Nohy nemôžu denne vláčiť toľké [...]
07.06.2026
Anička a kukučka Kukučka sedí na brehu a kuká, kuká. Anička ide okolo a pýta sa: „Koľko mi rokov dáš, keď pôjdem na sobáš?“ Kukučka zakuká: „Kukuk, kuku!“ „Keď budem mať štyridsať? To už budem stará pani, to sa mi už neoplatí ani“. Dnes je single žiť taká móda, ktorá je miliónkrát drahšia než lacná sóda. Kormorán a drozd [...]
31.05.2026
Neželaná nevesta Prišla ku mne nevesta z mesta bez riadneho oznamu a gesta, že chce u mňa bývať, a to ešte spolu so mnou v jednej izbe a posteli, to mi niekto uverí? Zastavte ju niekto! To bude u mňa celé leto? Že budeme spolu bývať, radosti, bolesti spolu prežívať. Bože, Bože, kto mi teraz pomôže? Radšej vycestujem za hory, za doly, najlepšie vyletím na Mesiac a odtiaľ [...]
....."priprav všetkým hody, hody, to sa... ...
Celá debata | RSS tejto debaty